Producenci
pokaż kategorie »
 

Moduł haka holowniczego

Na podstawową instalację elektryczną haka holowniczego składa się wiązka z gniazdem. W niektórych pojazdach drogowych warto jednak zamontować hak holowniczy z modułem - po to, żeby odciążyć układ elektryczny całego pojazdu. W niektórych przypadkach bowiem elektryka wybranych samochodów reaguje negatywnie na podłączenie dodatkowej elektryki z zewnątrz (najczęściej w postaci przyczepy). W niektórych sytuacjach istnieje nawet ryzyko awarii całej instalacji elektrycznej w samochodzie. Nie chcąc do tego dopuścić, należy wybrać odpowiednie zabezpieczenia. Dlatego właśnie w naszym asortymencie znajduje się niezwykle ważny moduł do haka holowniczego, który działa na zasadzie przekaźników elektrycznych.

Kiedy trzeba zamontować moduł gniazda przyczepy?

Zazwyczaj moduł gniazda przyczepy jest wymagany na przykład w pojazdach, które posiadają czujniki parkowania, system kontroli świateł (znany pod nazwą Check-Control) lub system operacyjny CAN-BUS . W sytuacji, gdy nie zainstaluje się wiązki haka z modułem w takich samochodach, w najlepszym scenariuszu efektem będzie brak oświetlenia na przyczepie, ale w najgorszym, jak już wspomnieliśmy - uszkodzenie całej elektryki samochodu.

Podłączenie modułu haka holowniczego jest zalecane we wszystkich sytuacjach, w których samochód ma rozbudowaną elektronikę. Niektóre wiązki z modułem dezaktywują wcześniej wspomniane czujniki parkowania, dzięki czemu system nie uznaje przyczepy za przeszkodę. Oczywiście montaż modułu haka jest możliwy również w sytuacji, gdy samochód tego nie wymaga. W każdej sytuacji taka część odciąży układ elektryczny pojazdu. Wówczas polecamy wybór uniwersalnego zestawu 13 pin CARAVANING+. Można ją stosować między innymi do przyczep o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 750 kg, lawet, przyczep kempingowych, a nawet specjalnych platform rowerowych. Wiązka haka 13 pin umożliwi także podłączenie innych systemów w przyczepie, które wymagają zasilania (np. lodówka).

Jaki moduł wiązki haka przyczepy wybrać?

Dobór odpowiedniego modułu elektronicznego do haka holowniczego zależy od zastosowanych systemów w samochodzie oraz indywidualnych preferencji każdego kierowcy. W naszym sklepie internetowym znajduje się wiele takich modułów, a eksperci Elveconn chętnie doradzą wybór najlepszego modelu, tak, by zasilanie modułu haka przebiegało sprawnie.

Warto pamiętać, że najważniejsza jest jednak podstawowa funkcja modułu haka - bezpieczeństwo, ochrona i współpraca z elektryką samochodu. Standardowe moduły haka holowniczego współpracują z elektroniką pojazdu w celu właściwego oświetlenia przyczepy (tj. kierunkowskazów, świateł pozycyjnych, stopu oraz cofania), a także dodatkowych funkcji elektryki przyczepy.

Moduły haka holowniczego w Elveconn

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na wybrane moduły haka. W asortymencie znajdują się zestawy współpracujące z elektryką nowoczesnych samochodów. Proponujemy między innymi zestawy 13 lub 7-pin. Tego typu moduły są w stanie wykryć połączenie przyczepy, dać informację dźwiękową o stanie oświetlenia przyczepy czy współpracować z czujnikami parkowania. Proponujemy tylko sprawdzone i funkcjonalne moduły, które charakteryzuje dodatkowo niski pobór prądu oraz kilkuletnia gwarancja od producenta. W opisie każdego wariantu modułu znajduje się szczegółowa charakterystyka, zastosowanie produktu, a nawet instrukcja jego montażu. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do skontaktowania się ze specjalistami Elveconn, którzy udzielą fachowych porad.

Darmowa dostawa Zwrot do 14 dni Zwrot do 14 dni
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl