Producenci
pokaż kategorie »
 

Kabel do ładowania samochodów elektrycznych

W naszym asortymencie znajdują się kable do samochodów elektrycznych umożliwiające ich skuteczne i bezpieczne ładowanie. Wybór odpowiedniego przewodu jest niezwykle ważny - niewłaściwe podłączenie lub dobranie niepasujących przewodów niesie ze sobą bowiem ryzyko przepalenia kabla, a nawet uszkodzenia gniazda ładowania.

Samochody elektryczne są wyposażone w gniazda ładowania w 3 możliwych konfiguracjach:

  • osobne gniazdo prądu przemiennego AC (typu 1 lub 2),
  • połączone gniazda prądu przemiennego AC i stałego DC (typu 2),
  • osobne gniazdo prądu przemiennego AC i stałego DC (typu 1 lub typu 2).

Złącze typu 1 stosowane jest w samochodach amerykańskich, japońskich i francuskich (w starszych modelach). Złącze typu 2 z kolei określa standard dla samochodów europejskich.

Kable do samochodów elektrycznych w Elveconn

W naszym asortymencie znajdują się kable do ładowania samochodów elektrycznych w różnych konfiguracjach oraz wariantach. To między innymi kable proste lub spiralne, z których każdy ma swoje zalety. Prosty kabel do ładowania samochodów elektrycznych zwiększa możliwą odległość między ładowarką a gniazdem ładowania. Z kolei spiralny przewód zajmuje mało miejsca, jest elastyczny i bardzo kompaktowy, ponieważ zwija się samoczynnie.

Oferujemy kable różniące się mocą, długością, typem - jeśli w naszym asortymencie nie ma aktualnie konkretnego modelu kabla, prosimy o kontakt z przedstawicielami Elveconn. Zawsze staramy się dopasować ofertę do potrzeb i preferencji naszych klientów. Każdy kabel do ładowania samochodu elektrycznego jest jednak funkcjonalny, odporny na różnego rodzaju uszkodzenia, wytrzymały i prosty w obsłudze. To niezwykle ważny element zapewniający bezpieczne i skuteczne dostarczenie potrzebnej energii do samochodów z silnikami elektrycznymi.

Jaki kabel do ładowania samochodu elektrycznego wybrać?

Wybierając kabel do ładowania samochodu elektrycznego, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych parametrów. W pierwszej kolejności trzeba określić typ wtyku w samochodzie (Type 1 lub Type 2). Po drugie ważna jest moc, która jest uzależniona od faz i natężenia prądu elektrycznego. To ważny parametr, który musi być dobrany pod konkretny model auta. Nasi eksperci radzą, żeby nie wybierać kabla z wyższą mocą, której samochód i tak nie będzie mógł wykorzystać. Po trzecie wybór należy oprzeć także o liczbę faz, maksymalne natężenie prądu, długość kabla i pole przekroju przewodów. Nasi specjaliści chętnie doradzą wybór najlepszego rozwiązania.

Kable do samochodów elektrycznych powinny być również odpowiednio zabezpieczone i odporne na działanie warunków atmosferycznych. Upał, mocne światło, wysoka temperatura, deszcz, wilgoć, śnieg, mróz i inne czynniki pogodowe mogą wpłynąć na niewłaściwe działanie używanych kabli czy tanich zamienników. Należy wybierać takie złącze tylko ze sprawdzonego źródła. Nasze kable pochodzą od zaufanych producentów. Produkty są zgodne z obowiązującymi normami i standardami. Zostały przetestowane pod względem parametrów i wytrzymałości.

Kable do ładowania ze sprawdzonego źródła

Wysoka jakość materiału izolującego to cecha, która charakteryzuje każdy proponowany przez nas kabel do ładowania samochodów elektrycznych. Na takim sprzęcie NIE WARTO oszczędzać i kupować tańszych zamienników lub używanych czy naprawianych kabli. Nie można także stosować przejściówek, adapterów i przedłużaczy, których nie zaleca producent danego kabla. Nie warto ryzykować.

Nasz sklep internetowy jest sprawdzonym źródłem ze sprzętem najwyższej jakości. Eksperci chętnie udzielają fachowych porad i wspierają klientów na każdym etapie współpracy - od wyboru kabla, po finalizację zamówienia. Zapewniamy tym samym szybką i bezpieczną dostawę. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na funkcjonalne i solidne kable do samochodów elektrycznych, które zapewnią bezpieczne, skuteczne oraz szybkie ładowanie auta. Wybierz wśród prostych lub spiralnych kabli o różnych parametrach!

Darmowa dostawa Zwrot do 14 dni Zwrot do 14 dni
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl