pokaż kategorie »
 

Lampy obrysowe do przyczepki

Każdy pojazd poruszający się po drogach musi być odpowiednio oznakowany oraz oświetlony. Dotyczy to również przyczep przymocowanych do samochodu osobowego, busa, ciągnika lub innych pojazdów. Przyczepa musi mieć osobne i sprawne oświetlenie, do którego zalicza się odblaski, kierunkowskazy, światła hamowania, przeciwmgłowe, awaryjne i tzw. obrysówki, czyli lampy obrysowe. Te ostatnie, jak wynika z nazwy, tworzą swego rodzaju “obrys” bryły przyczepy, zwiększając jej widoczność w ruchu drogowym - zarówno w trakcie jazdy, jak i podczas postoju.

Lampa gabarytowa FT-009-A, LED Lampa gabarytowa FT-009-A, LED
Producent: Fristom
Cena: 33,50 zł
szt.
zobacz więcej
Lampa gabarytowa FT-009-B, LED Lampa gabarytowa FT-009-B, LED
Producent: Fristom
Cena: 33,90 zł
szt.
zobacz więcej
Lampa gabarytowa FT-009-D, LED Lampa gabarytowa FT-009-D, LED
Producent: Fristom
Cena: 34,20 zł
szt.
zobacz więcej
Lampa gabarytowa FT-009-F, LED Lampa gabarytowa FT-009-F, LED
Producent: Fristom
Cena: 34,90 zł
szt.
zobacz więcej
Lampa obrysowa MD-013K,  boczna Lampa obrysowa MD-013K, boczna
Producent: Fristom
Cena: 11,50 zł
szt.
zobacz więcej

Według przepisów: sytuacje, w których montuje się obrysówki do przyczep, występują wtedy, gdy szerokość pojazdu przekracza 2,1 metra. Wówczas takie lampy obrysowe LED muszą być zlokalizowane z przodu i z tyłu. Pojazdy o szerokości przekraczającej 1,8 m, chociaż węższej niż 2,1 m, mogą (ale nie muszą) mieć zamontowane światła obrysowe. Wiele osób zastanawia się, czym jest lampa obrysowa boczna - to często alternatywna nazwa świateł pozycyjnych bocznych. Takie lampy są wymagane w sytuacji, gdy przyczepa wraz z dyszlem jest dłuższa niż 6 m.

Lampa obrysowa przyczepy ma zazwyczaj 3 podstawowe formy:

  • lampa obrysowa biała - oświetlenie przednie,
  • lampa obrysowa pomarańczowa - oświetlenie pozycyjne,
  • lampa obrysowa czerwona - oświetlenie tylne.

Pojawiają się również kolory mieszane zróżnicowane względem montażu (tył/przód). Każda lampa obrysowa LED (biało-czerwona, biała lub pomarańczowa) ma za zadanie przede wszystkim zwiększyć widoczność na drodze oraz poprawić bezpieczeństwo każdego uczestnika ruchu drogowego. Tego typu elementy oświetlenia sprawdzają się zwłaszcza przy niekorzystnych warunkach pogodowych - np. w trakcie deszczu, mgły lub śniegu. Nie można zatem zaniedbywać ich właściwego montażu, eksploatacji oraz konsekwentnego serwisu.

Lampy obrysowe LED 12 V lub 24 V

W asortymencie naszego sklepu znajdują się światła obrysowe o wielu parametrach, kształtach i kolorach. Oferujemy lampy obrysowe 12 V lub 24 V, o zakresie temperatury pracy sięgającym nawet 55 stopni czy odporności na działanie różnych warunków atmosferycznych.

Proponowane przez nas modele mają również szerokie zastosowanie. Można kupić tutaj lampy obrysowe do przyczep kempingowych, samochodowych, rolniczych, konnych, żeglarskich i wielu innych. W niektórych sytuacjach na przyczepie, naczepie, autobusie, ciężarówce lub na pozostałych pojazdach drogowych możliwe jest zamontowanie również innych elementów oświetleniowych, takich jak lampa obrysowa dachowa lub z kierunkowskazem. W razie pytań dotyczących konkretnego modelu i jego zastosowania - zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami sklepu.

Darmowa dostawa Zwrot do 14 dni Zwrot do 14 dni
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl