pokaż kategorie »
 

Oświetlenie tablicy rejestracyjnej: żarówki lub lampki LED

Wszystkie pojazdy dopuszczone do ruchu drogowego muszą być wyposażone w komplet sprawnych świateł zewnętrznych - to zasady uwarunkowane przepisami. Za niedostosowanie się do nich (np. za przepaloną żarówkę) może grozić mandat w wysokości od 50 do nawet 200 zł. Efektem kontroli policyjnej może być nawet zatrzymanie dowodu rejestracyjnego pojazdu. Dbanie o prawidłowy montaż i serwis wszystkich elementów oświetlenia zewnętrznego jest zatem niezwykle ważne - ze względu na bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego. Jazda samochodem jest równoznaczna ponoszeniu odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale także za pasażerów i za stan pojazdu drogowego, którym się poruszamy.

Każdy element oświetlenia wymagany przez prawo jest ważny, również - z pozoru nieistotne i niewielkie, podświetlenie rejestracji. Odpowiednio zamontowane i sprawne lampy oświetlenia tablicy rejestracyjnej umożliwiają odczytanie z niej znaków z odległości co najmniej 20 metrów. Prawo określa, że takie światło powinno być barwy białej. Podświetlenie tablicy powinno być tak skuteczne, żeby można było ją odczytać również w porze nocnej. Z drugiej strony ważne jest jednak, aby oświetlenie było na tyle dyskretne, żeby nie oślepiało innych uczestników ruchu drogowego - zwłaszcza tych poruszających się bezpośrednio za nami - nieodpowiednie są np. mocno świecące listwy LED, ale nie oznacza to, że ledowe podświetlenie tablicy rejestracyjnej jest zupełnie zakazane.

Lampka podświetlenia tablicy rejestracyjnej - rodzaje i zastosowanie

W zależności od typu pojazdu drogowego rejestracja może być podświetlona jednym lub dwoma rodzajami światła. Oświetlenie tablic rejestracyjnych różni się także pod względem zastosowanej żarówki. Wyjaśnimy, jakie żarówki do oświetlenia tablicy rejestracyjnej wybrać.

  • Standardowa żarówka podświetlenia tablicy - najbardziej popularnym i prostym sposobem na właściwe rozświetlenie tej części pojazdu drogowego jest mała żarówka (np. typu C5W czy C10W). Taka żarówka do oświetlenia tablicy rejestracyjnej znajduje się zazwyczaj w plastikowej obudowie. Jest podpinana do zasilania o napięciu 12 V. To rozwiązanie chętnie wybierane przez kierowców samochodów osobowych, maszyn rolniczych oraz innych pojazdów, do których podpięte są również przyczepki z tablicami. Główną zaletą żarówkowej lampki do podświetlania tablicy rejestracyjnej jest niska cena i łatwa dostępność.
  • Oświetlenie LED tablicy rejestracyjnej - coraz popularniejsze rozwiązanie z uwagi na energooszczędność takich żarówek (niski pobór prądu, dłuższa żywotność). Oświetlenie tablicy rejestracyjnej LED poprawia również design pojazdu drogowego, dlatego decyduje się na nie coraz więcej luksusowych marek.

Wszystkie proponowane w naszym asortymencie lampki LED oraz żarówki do tablic rejestracyjnych posiadają niezbędne homologacje i certyfikaty. Stawiamy przede wszystkim na to, by właściwe oświetlenie przyczyniało się do zwiększenia widoczności i bezpieczeństwa, a tym samym spełniało przepisy określone prawem. Ponadto chcemy, aby nasi klienci byli zadowoleni z inwestycji w konkretne rozwiązania. Pomagamy zatem w doborze standardowych lub ledowych lamp, biorąc pod uwagę indywidualne oczekiwania naszych klientów.

Wszystkich, którym zależy na właściwym oświetleniu tablicy rejestracyjnej, zapraszamy do bliższego zapoznania się z naszą ofertą. W opisie każdego produktu znajduje się szczegółowa charakterystyka danego modelu. W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Darmowa dostawa Zwrot do 14 dni Zwrot do 14 dni
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl